سنگ قبر مشکی برزیلی چیه ویژگی دارد؟ 

سنگ قبر گرانیت مشکی برزیلی، از بهترین و مشکی ترین سنگ های سیاه یا مشکی برای سنگ مزار است که می‌توان آن را مشکی ترین و یک‌دست ترین سنگ گرانیت مشکی دانست. خواستگاه این سنگ به ظاهر طبیعی غالباٌ از کشور چین است. البته این بدین معنا نیست که گرانیت مشکی برزیل وجود ندارد. برزیل بزرگترین و متنوع ترین معادن گرانیت را دارد. اما در این مورد با توجه به بازار داغ درخواست ها برای سنگ مشکی یکدست و میزان بالای محبوبیت این سنگ برای مزار، چین مثل همیشه پیشتاز شده و تولید و فراوری آن را به بهترین شکل در دست گرفته است.

 

سنگ گرانیت ماسکارلو یا همان مشکی برزیلی

سنگ گرانیت اصلی برزیلی، با زمینه مشکی رنگ همراه با خطوط و رگه های طلایی رنگ و استخوانی دیده می‌شود. گرانیت ها قابلیت صیغل پذیری بسیار بالایی دارند که باعث برّاقیت بی نظیر این سنگ شده است. سنگ برزیلی تقریبا به تمام نقاط دنیا صادر می‌شود.

نمای نزدیک سنگ مزار مشکی برزیلی

اگر چه قیمت این سنگ در مقایسه با سایر گرانیت ها کمی بیشتر است، با این حال نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا با طرفداران زیادی همراه است. چرا که علاوه بر براقیت و یکدست بودن دارای مقاومت بسیار زیادی است.

 

ظاهر سنگ گرانیت مشکی برزیلی

سنگ ماسکارلو نقوش بی نظیری دارد. به همین خاطر به صورت اسلب برش داده می‌شود و در انواع مختلفی مانند صیقلی، هوند یا مات و چرمی عرضه می‌شود.

 

کاربرد های سنگ گرانیت برزیلی در سنگ قبر

استفاده در سنگ مزار و انواع کتیبه های سنگ قبر

این سنگ دارای زمینه رنگ مشکی با سطحی یکدست و دانه های بسیار محو خاکستری با بلور های ریز براق طلایی است که از فاصله چند سانتی مشخص می‌شود. تفاوت آن با سنگ تویسرکان را می‌توان همین بلور های طلایی و رنگ زمینه دانست. گرانیت تویسرکان در بیشتر بخش ها دارای رنگ زمینه مشکی مایل به قهوه ای است که شناسایی آن توسط مجربین این حوزه ممکن است. همچنین توجه داشته باشید که با توجه به قیمت بالای این جنس سنگ قبر وارداتی و محبوبیت آن، برخی سو استفاده کرده و سنگ های گرانیت ارزان تر را رنگ و اپوکسی کرده و به جای سنگ مشکی برزیلی می‌فروشند.

  • استفاده در کانتر و رویه ی کابینت ها
  • استفاده در فضا های داخلی ساختمان های مجل
  • استفاده به عنوان سنگ دکوراتیو فضای اطراف آسانسور
  • استفاده به عنوان بدنه دیوار ها و تی وی روم ها

نکته ای که باید در هنگام خرید سنگ مزار به آن توجه کنید طبیعی بودن رنگ سنگ است. سنگ اگر رنگ شده باشد پس از مدتی رنگ آن پاک می‌شود و رنگ اصلی سنگ قبر نمایان می‌شود؛ بنابراین هنگام خرید به این نکته حتما توجه کنید. برای خریداران، شناخت سنگ برزیل اصلی دشوار است و فقط افرا مجرب توان تشخیص آنها را دارند. برای پی بردن به رنگ شدگی سنگ ها باید به ابزار دور سنگ توجه کنید یا با یک شیء تیز بر روی سنگ مزار بکشید.

مقاله پیشنهادی:  کاور سنگ قبر یا محافظ سنگ مزار چیست + انواع آن

 قیمت سنگ قبر مشکی برزیل

سنگ قبر می‌تواند متعلقاتی داشته باشد کهدر قیمت نهایی محصول تاثیر گذار است. این موارد را تحت عنوان های زیر مختصراٌ بررسی میکنیم:

 

کیفیت سنگ قبر گرانیت برزیلی

کیفیت سنگ متشکل از 3 مورد متفاوت است. این موارد از بهترین انواع آن به ترتیب شامل، سوپر، ممتاز، درجه یک، هستند.

 

ضخامت سنگ  مشکی برزیلی

ضخامت سنگ قبر به صورت استاندارد ۳ سانت است. حال این ضخامت بر اساس درخواست شما میتواند ۴ سانت باشد که مبلغ ۲۰ درصد به قیمت اضافه میگردد. حال اگر ضخامت ۶ یا ۸ سانت شود قیمت ۲ برابر قیمت پایه میشود.

 

کتیبه (بالاسری) سنگ مزار

کتیبه در دو نوع ساده و طرح دار است که هرکدام قیمت مختص به خود را دارد. بهتر است بدانید در بهشت زهرا تهران، بهشت سکینه کرج و برخی از قبرستان های بزرگ امکان نصب کتیبه (بالاسری) سنگ مزار، فقط در برخی قطعات وجود دارد.

 

قرنیز سنگی دور قبر

قرنیز های مشکی در ابعاد و اندازه های مختلف وجود دارند. به نسبت ابعاد و اندازه قرنیز مورد نیاز شما، قیمت آن دستخوش تغییر می‌شود.

مقاله پیشنهادی:  5 دلیل استفاده از قرنیز سنگ قبر + معرفی انواع آن

حکاکی طرح یا نوشته بر روی قرنیز سنگ برزیلی مزار

اگر مایل به حکاکی طرح و یا نوشته بر روی قرنیز باشید، این موارد شامل هزینه اضافی خواهد بود اما خدمات اصلی ما از جمله حکاکی نوشته روی سنگ قبر، رنگ آمیزی نوشته ها، لیزر تصاویر و ابزار دور سنگ، رایگان است.

 

چاپ عکس لیزری سیاه سفید و  رنگی بر روی سنگ گرانیت مشکی برزیلی

به صورت پیش فرض یک عدد عکس و یا طرح بر روی سنگ قبر لیزر می‌شود که شامل هزینه نخواهد بود. اما در مورد عکس رنگی شامل هزینه جداگانه است.

به طور کلی اگر بخواهیم ویژگی سنگ گرانیت برزیل را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  1. مقاومت بالا
  2. صیغل پذیری
  3. اجرای با کیفیت عکس لیزری
  4. حفظ بافت و ظاهر خود به طور دائم
5/5 - (46 امتیاز)