سنگ نانو (سنگ مصنوعی) به همراه توضیحات و مزایای آن

سنگ نانو یا سنگ مصنوعی چیست ؟

 

سنگ مصنوعی خارجی  یا سنگ نانو مصنوعی خارجی در واقع سنگ غیرطبیعی است که از ترکیب سنگ های طبیعی معدنی با مواد افزودنی دیگر همچون سیمان سفید ، رزین های پلیمری نانویی و مواد دیگر تولید و ساخته می شود؛ همین امر باعث می شود که این سنگ ها کاملا یک دست باشند و هیچگونه شال و رگه رنگی در سطح خود نداشته باشند، در بازار هم دو مدل آن تحت عنوان : سنگ نانو چینی به صورت وارداتی و سنگ نانو ایرانی موجود هستند.
به طور کلی سنگ مصنوعی مقاومت بیشتری در برابر گرما تابستان و سرمای زمستان نسبت به سنگ های طبیعی دارد و این خصوصیت باعث می شود عمر سنگ بیشتر شود و زمان فرسایش آن را به عقب بندازد و به خصوص برای زیارت قبر در تابستان حرارت سنگ قبر اذیت کننده نیست .
ویژگی دیگر این سنگ جذب بسیار پایین آب است، حتی بعضی از تولید کننده چینی مدعی صفر درصد جذب آب در این سنگ هستند این ویژگی باعث می شود که رنگ سنگ بعد از سالیان سال تغییر نکند .
سنگ نانو خارجی معمولا در دو ضخامت 3و 4 سانتی متری موجود است و همچنین سطح آن به دو صورت مات و براق در بازار ارائه شده است که نوع براق آن رایج تر ، عامه پسندتر و بیشتر می باشد.
ابزار دور سنگ قبر نانو هم به دو حالت ابزار فابریک کارخانه و همچنین ابزار نخورده موجود می باشد و تفاوت این دو مورد با هم این است که در ابزار فابریک سطح دور سنگ قبر همانند روی آن صاف و براق است اما در ابزار نخورده چون داخل ایران دور سنگ شکل می گیرد همانند نمونه کارخانه ای آن نمی باشد اما برتری که دارد این است هر مدل ابزاری شما بخواهید می توانید به آن بزنید.

تفاوت سنگ نانو ایرانی با سنگ نانو چینی 

سنگ چینی مصنوعی از نظر تکنولوژی ساخت با سنگ نانو ایرانی متفاوت است، و نانو وارداتی کیفیتی به مراتب بالاتر از نانو ایرانی دارد.
سنگ مصنوعی خارجی از نظر درجه سفیدی و براقی سنگ بدر مقایسه با سنگ مصنوعی ایرانی ، سفید تر ، براق تر و روشن تر هست و یکی از راه های تشخیص سنگ نانو خارجی با ایرانی هم به همین موضوع هست که شخص تصویر منعکس شده در سطح نانو خارجی را تقریبا به وضوح می تواند بینید اما در سنگ ایرانی نانو تصویر منعکس شده ناواضح و تقریبا مات و کدر است.
قیمت سنگ وارداتی نانو تقریبا دو الی سه برابر سنگ نانو ایرانی است.

مزیت های سنگ قبر نانو خارجی:

مقاومت بسیار زیادی دارد و به راحتی نمی توان خط و خطوط روی آن کشید

بدون رگه های آهکی و بدون طرح خاصی

جذب آب بسیار کم ( نزدیک به صفر )

ضد  باکتری و آلودگی ها

مقاوم در برابر سرما و گرما

سفید ترین سنگ موجود در جهان

معایب سنگ قبر نانو :

چاپ تصویر ( حک لیزری ) کلا بر روی سنگ سفید حدود 20% ضعیف تر از سنگ مشکیست

تشخیص نانو داخلی با نانو خارجی و درجه بندی های کیفیتی آن برای افراد ناوارد

سنگ نانو (سنگ مصنوعی) به همراه توضیحات و فواید

 

5/5 - (50 امتیاز)